Člověka, který má spoustu peněz, poznáme od chudáka obvykle už na první pohled. Stačí se podívat, jak se dotyční chovají, jak vystupují a co vlastní, a hned poznáme, kdo má peněz na rozhazování a kdo má jednu kapsu prázdnou a druhou vysypanou. A kdybychom si mohli vybrat, zda bychom chtěli být boháči nebo chudáky, určitě bychom upřednostnili to první. Každý z nás by měl raději víc peněz, než kolik jich potřebuje, než aby si musel utahovat opasek a šetřit každou korunu.
A tak se snažíme si co nejvíce vydělat. Často se ženeme za penězi, a to klidně i na úkor čehokoliv jiného. Hlavní je být finančně zajištění.
A co když toho někdo někdy nedosáhne? Co když se někdo (lhostejno zda zaměstnanec nebo soukromý podnikatel) snaží, ale přesto ne a ne mít aspoň na naprosté minimum toho, co je k životu potřeba, respektive co když je někdo někdy zaskočen momentálními a nepředpokládanými finančními potížemi? Pak si někdo takový pochopitelně chce vzít půjčku. Aby zase peníze měl, byť třeba ne vlastní.
Půjčka sice není dokonalým řešením finanční tísně, protože nám ji nikdo nedává navěky a musíme ji tak později zase splatit, ale i tak je tato v mnoha situacích prospěšná. Tedy pokud ji dostaneme. Jenže my ji také nejednou nezískáme. Když zažádáme v bance, může se lehce stát, že nám ji bankovní úředníci upřou s tím, že nejsme bonitní, že nemáme náležitě vysoké příjmy, čisté registry dlužníků a podobně.
A jak dál? Obvykle je nejjednodušší vzít si nebankovní hypotéku. Pokud totiž vlastníme aspoň nějakou nemovitost a máme z čeho splácet, jsou hypotéky bez registru https://www.hypotekybezregistru.cz/ sázkou na jistotu. Dostaneme je klidně i tehdy, když by nás v bance nechali na holičkách.
A tak je lepší se obrátit na nebankovní společnost, požádat ji o takovou nebankovní hypotéku, zaručit se zástavou nemovitosti, dohodnout se na podmínkách takové půjčky a inkasovat.